Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 1. 2024

Neckyáda 10.6.2023 ukázka Mladých hasičů

Při konání již tradiční Neckyády jsme měli ukázku - Výjezd k požáru.

Několik týdnů před vypuknutím Neckyády jsme se domluvili, že by jsme si mohli udělat ukázku k výjezdu požáru. Začalo se plánovat a trénovat, aby vše klaplo na jedničku a byl to opravdu jako pravý vyjezd hasičů k požáru. Sehnal se materiál na domeček,plánovalo se jak udělat zázemi jednotky,trasa kudy se pojede, rozdělilo se složení jednotky,zkušení hasiči radili co a jak se má dělat při takovým požáru a několik týdnů se trénovalo na sucho, aby se všichni sehráli. Před Neckyádou jsme si dali pár nácviků už klasicky s vodou, aby cítili jakou sílu má hadice plná vody.

A nastal den naší ukázky. Po doplutí všech plavidel, kulturních vložek laugh nastal náš čas. První jela  naše přípravka, která si cvičně zastříkala na cvičný domeček. A potom přišli na řadu "velcí" Provizorní hasičská zbrojnice, přistavené hasičské auto a hlavně nervozita. A už nám houklo k výjezdu požáru domu. Rychle se oblíct do zásahovek,naskákat do hasičského auta a jet k požáru. Zvládli to úplně na pohodu, dům se uhasil a hlavně si to všichni náramně užili.

410831588_758577189642875_2437517924241665063_n.jpg